krakow part studio komiksy galeria lamelli Z piątkową akcją Noc Muzeów w Krakowie, zbiegł się wernisaż wystawy pART Studio – komiksy i nie tylko w Galerii Lamelli w Śródmiejskim Ośrodku Kultury. Celem wystawy jest prezentacja części działalności twórców wchodzących w skład pART Studio. Lwią cześć wystawy stanowią komiksy, zarówno te, które ukazały się na rynku, jak i te, które wciąż powstają.

Grupę pART Studio tworzą: Arkadiusz Klimek, Marcin Nowakowski, Mariusz Zabdyr, Michał Gałek, Tomasz Jędrzejowski, Nikodem Cabała, Wojciech Franzblau, Łukasz Mendel.

Wernisaż połączony został z premierą albumu „Alma” autorstwa Mariusza Zabdyra (rysunki) i Michała Gałka (scenariusz). Tytułowy bohater zadebiutował na łamach magazynu komiksowego „KKK” na początku 2002 roku. W ciągu dwóch lat na łamach tego pisma ukazało się 7 odcinków Almy, który już wtedy zyskał sobie wiernych czytelników. Dziś po trzech latach wytężonej pracy opowieść o syberyjskim monstrum urosła do rozmiarów ponad stu stronnicowego albumu w twardej oprawie.

Akcja komiksu osadzona jest w roku 1925. W odludne zakątki Syberii przyjeżdża międzynarodowa ekipa badawcza pod kierownictwem Profesora Rikosujera. Zamierza ona zbadać doniesienia o pojawianiu się w tych okolicach dużego, włochatego małpoluda zwanego przez miejscowych Almą. Udowodnienie istnienia takiego stworzenia byłoby wielkim wydarzeniem nie tylko dla świata naukowego, dlatego naukowcy wynajmują miejscowego przewodnika i wyruszają w głąb tajgi…

pART Studio – komiksy i nie tylko, Galeria Lamelli w Śródmiejskim Ośrodku Kultury ul. Mikołajska 2, wystawa do 1 czerwca