krakow teatr figur rekodzielo artystyczne Teatr Figur Kraków to ambitna propozycja teatralna dla młodego widza. Choć działają dopiero od półtora roku, już zdążyli przygotować cztery premiery, zagrać na trzech międzynarodowych festiwalach, odbyć wyprawę do Nowego Meksyku, zrealizować kilka projektów społecznych, a wszystko to bez stałej siedziby. Wreszcie i to, pracowitemu, utalentowanemu międzynarodowemu zespołowi TFK udało się przezwyciężyć. W sobotę 17 stycznia o g. 16 spektaklem Rękodzieło artystyczne Teatr Figur inauguruje nowy etap swojej działalności i szczęśliwe osiedlenie się w kinoteatrze Wrzos W Podgórzu.

Jesteśmy oczarowani Podgórzem. Ma w sobie nastrój i magię, a dla teatru to fundamentalna sprawa: czarowanie, światło, tajemnica. Wymarzone miejsce na teatr! Dlatego tak bardzo się cieszymy, że Dom Kultury Podgórze przystał na naszą ofertę współpracy. Jesteśmy przekonani, że razem możemy tu bardzo dużo zrobić

– mówi Dagmara Żabska, szefowa TFK.

Inauguracyjny spektakl Rękodzieło artystyczne to nie jedyna atrakcja jaką przygotował Teatr na sobotę dla podgórzan. O g. 14 TFK wspólnie z Teatrem Otwartym zapraszają na grę miejską Ślady i tropy.

Nasz teatr do tej pory był teatrem wędrownym. Aktorzy tak się do tego przyzwyczaili, że teraz trudno im usiedzieć w miejscu. Całymi dniami wędrują po tajemniczych uliczkach Podgórza. A jak tu otwierać siedzibę, jeśli nie ma aktorów? Trzeba ich znaleźć, odebrać rekwizyty potrzebne do spektaklu i namówić do powrotu do teatru. Pomocne w tym będą mapy oraz ślady monocykli, rowerów piętrowych i szczudeł, na których poruszają się aktorzy.

Ja dziś widziałem jednego aktora prowadzącego monocykl na Dworcu Głównym, ale tam jeździć nie wolno. Niemniej jednak, to był jakiś trop.