We wtorek, 8 maja 2012 roku o godz. 18.00 przy ul. Wenecja 3 w Krakowie, przed kamienicą, w której mieści się konsulat włoski odbędzie się pikieta na rzecz zaprzestania wiwisekcji na zwierzętach we Włoszech. Organizatorzy proszą każdą osobę, której nie jest obojętny los niewinnych zwierząt poddawanych wiwisekcji wykonywanej bez znieczulenie, o przyjście pod konsulat. Celem pikiety jest też wyrażenie protestu wobec działań firmy Green Hill, a w konsekwencji doprowadzenie do jej zamknięcia.

Jak podają włoscy organizatorzy

    pikieta będzie wsparciem dla starań wprowadzenia we Włoszech zakazu hodowania niektórych gatunków zwierząt na użytek wiwisekcji i przeprowadzania jakichkolwiek eksperymentów bez znieczulenia. Wiwisektorzy z Włoch i reszty świata lobbują przeciwko tym zmianom, ponieważ nie chcą, żeby ich poczynania były w jakikolwiek sposób ograniczane. Proponowane zmiany prawne będą dyskutowane przed komisją europejską 9 maja 2012 roku.

Włosi walczą teraz o to, żeby zamknąć największego hodowcę psów, firmę Green Hill i wywalczyć pierwszy w Europie zakaz rozmnażania niektórych gatunków zwierząt dla celów eksperymentów. Jeśli im się uda, może to być zaczątek podobnych zmian w całej Europie. Jest to największka europejska fermy hodującej psy do wiwisekcji, o czym pisała już polska prasa.

W ramach podjętych niedawno działań udało się uwolnienić kilkadziesiąt szczeniaków rasy beagle. Kolejne kroki to pikiety, które przetoczą się w wielu krajach. Od Wielkiej Brytanii, przez Uzbekistan do RPA. Solidarnościowe pikiety odbędą się też polskich miastach, m. in. we Wrocławiu i w Gdyni.

Wydarzenie na FB.