Filmowa Masa Krytyczna już jutro! Zobacz, co będzie się działo i dokąd pojedziemy!

Gość specjalny masy – Cecylia Malik

Choć zasłynęła ostatnio filmem, w którym pływa łódką po krakowskich rzekach, to na co dzień porusza się po mieście rowerem. Organizatorka Wodnej Masy Krytycznej, obrończyni Zakrzówka i krakowskiej zieleni. Cecylia podejmuje tematy najbliższe sercu każdego rowerzysty, dlatego zaprosiliśmy ją do otwarcia czerwcowej masy.

Zjazd Gwiaździsty z Twojej dzielnicy

Wzorem Święta Cyklicznego organizujemy pierwszy masowy zlot gwiaździsty. Rowerzyści z poszczególnych dzielnic zbierają się i jadą razem na masę. W tym miesiącu wyruszamy z Borku Fałęckiego, Ruczaju, Kurdwanowa i Nowej Huty. Szczegóły pod tym adresem.

Co otrzymasz przyjeżdżąjąc na masę?

W bezpłatnej gazetce opisujemy m. in. rowerowy Ruczaj i filmy z rowerami w roli głównej. Oczywiście nie zabraknie też szprychówek i naklejek Kraków Miastem Rowerów. Oprócz tego otrzymacie bezpłatne plany Krakowa (EduBikeMap) oraz bilety zniżkowe do Kina Kijów.

Na Ruczaj trasą purpurową
W głosowaniu wybraliście trasę purpurową. Jedziemy po to, by zaprotestować przeciwko pogorszeniu sytuacji rowerzystów na Ruczaju oraz poprzeć mieszkańców sprzeciwiających się degradacji przestrzeni miejskiej.

After party – konkurs i seans filmu B.I.K.E.

Tym razem konkurs na przebranie rozstrzygniemy po masie, na sali kina Kijów. Wszystkich przebranych zaprosimy na scenę, by masowicze mogli podziwiać ich kreacje. Następnie zapraszamy na pokaz filmu B.I.K.E., który potrwa ok. półtorej godziny. W związku z potrzebą zaparkowania dużej ilości rowerów prosimy stosować się do poleceń porządkowych, którzy przygotowali tymczasowy parking. Ponadto jeśli masz ochotę dołączyć do ekipy masowej, to będziesz miał okazję pogadać z nami po filmie :)