Rowerowe filmy i fatalne inwestycje na Ruczaju – oto tematy czerwcowej masy. Zapraszamy na spóźnioną relację :)

Gościem specjalnym masy była artystka i rowerzystka Cecylia Malik.

Oprócz Cecylii na masie pojawili się także państwo Wilsonowie z Kaliforni, lekarze którzy promują rower jako sposób na walkę z otyłością. Zobaczcie sami, jak podoba im się krakowska masa:

Jak zwykle przygotowaliśmy bezpłatną gazetkę masową, tym razem poświęconą tematom filmowym oraz infrastrukturze na Ruczaju. Masowicze otrzymali także odblaskowe opaski oraz zniżkowe bilety do Kina Kijów – Kinownice.

Nie dotarły natomiast szprychówki :) Mamy jednak dobrą wiadomość – będzie je można otrzymać podczas masy lipcowej, na którą serdecznie zapraszamy!

Tym razem wybraliśmy się na Ruczaj, by zaprotestować przeciwko pogorszeniu się sytuacji rowerzystów w tej dzielnicy. Nowe, niezgodne z założeniami Polityki Transportowej Krakowa skrzyżowanie Kapelanka/Grota-Roweckiego zupełnie ignoruje przebieg jednej z głównych tras rowerowych. Zbieraliśmy podpisy pod petycją w sprawie przywrócenia go dla rowerów.

Ul. Dietla. Sam środek miasta przecina 6 pasów dla samochodów. Pora to zmienić!

Ruczaj. Tędy wiedzie jedna z głównych tras rowerowych, przynajmniej na papierze.

Dyrektor ZIKiT ds. Inwestycji Krzysztof Migdał stoi w korku ;)

Ul. Konopnickiej – pierwowzór współczesnego ścieku komunikacyjnego. Na cały przekrój ulicy przypada ok. metr chodnika. Ruch rowerowy odbywa się środkowym pasem. Prawie trzykilometrowa ulica nie posiada ani jednego przejścia dla pieszych.

Masa zakończyła się pod kinem Kijów, gdzie następnie wzięliśmy udział w konkursie na przebranie oraz seansie filmowym. Najlepiej przebrani masowicze otrzymali przewodniki od Bezdroży.pl

Leon i Matylda.

ET i Robotyka.

Dziękujemy Policji oraz ratownikom R2 za profesjonalne zabezpieczenie imprezy.

Przypominamy o konkursie na projekt flagi.

foto: Dominik Przygodzki, Tomasz Kula, Marcin Hyła, Wolny Rower, Rallyfotovideo, TEDxKrakow Dzięki!